7 Mart 2016 Pazartesi

K-POP VE K DRAMA DÜNYASINDA BU AY NELER VAR?

İlgilenenler ilgilenmeyenlere anlatsın. Artık K-world'ün (Kore müzik ve dizi dünyası) dünyada hatrı sayılır bir kitlesi var. Belki hala tanışmamış olabilirsiniz. Ama şundan emin olun ki bir gün mutlaka tanışmak zorunda kalacaksınız:):)
Neden mi? Çünkü etrafınızda benim gibi insanlar olacağı için. Türkiye de her 10 insandan 2sinin bu camiadan haberi olduğunu düşünüyorum.Ben de arkadaş çevrem dahil olmak üzere bu virüsü bulaştırabildiğim her alana bulaştırıyorum. İnsanların çoğu ''Bu ne yahu bir bakayım?'' diyip araştırıyor ve hoşlananlar ve hoşlanmayanlar olarak ikiye ayrılıyorlar.
Benim görevim ise hoşlananların sayısını olabildiğince arttırabilmek.
Ama konumuz şimdi bu değil, yazıya başlarken küçük bir mart ajandası yapmak istemiştim yine çeneme vurdu ve ikinci dünyama uzak olanlar için bir ön bilgi yazısı yazayım dedim.
Tamam şimdi esas konuya geçebiliriz. Mart ayında yapılacak olan comebackler, yeni başlayacak olan diziler ve devam eden popüler dizilere bir bakış atalım. Biraz da dedikodu yapalım tabiii...
MÜZİK
Mart ayında bir çok proje bizleri bekliyor. Daha ayın ilk haftası tamamlanmadan gelenler yeterince doyurucuyken bütün bir marta yayılan geri dönüşler için sabırsızlanmamak elde değil.
3 Martta AOA Jimin ve EXO Xiumin işbirliği olan ''Call Me Bae'' ve Red Velvet & Eric Nam düeti Spring love yayınlandı.
AOA Jimin& EXO Xiumin

RED VELVET Wendy & Eric Nam
Diğer yayınlanan şarkılar da şöyle; CLC- High Heels short version, KNK ''Knock'', Solji &Hani - Only One, Lee Seung Gi - Meet Someone Like Me,  MAMAMOO- Recipe, Davichi- This Love(Descendants of the Sun OST), BEAST ''Guess Who'' (Japanese) 
Ayrıca; Shinee Jonghyun'nun Lee Hi'nin geri dönüş albümünde şarkı yazarlığı yapacağı, Red Velvet'in bahar albümüyle dönmeye hazırlandığı ve GFRIEND'in Toronto K-Pop con 2016'ya katılacağının doğrulanması konuşulanlar arasında...
K-DRAMAGelecek ayların k-drama takviminde idollere götürülen  onaylanan/onay bekleyen dizi teklifleri oldukça konuşulacağa benziyor.
Reply 1988'in sevilen yıldızlarından Park Bogum ve Hyeri'ye iki yeni teklif götürüldüğü açıklandı. Bogum'un oynayacağı  ''Moonlight Drawn By Clouds'' adlı romantik tarihi drama onay alırken
Hyeri'nin düşünüldüğü SBS'nin Hallyu eğlence sektörünü ele alacak dizisi bekleme aşamasında.
KBS yapımı Moorim School'un ise iptal edilme tehlikesi altında olduğu dedikoduları var.
uluslararı anlaşmazlıklardan kaynaklandığı söylenen iptal olma durumunun bir diğer nedeninin de Kore'deki sert hava koşullarından dolayı olduğu düşünülüyor.Şu sıralarda devam eden dizi listesi ise şöyle;
Madame Antoine
Neigborhood Hero
Five Children
Yeah, That's How It Is
One More Happy Ending
Happy Home
Descendants Of The Sun
Riders: Catch Tomorrow
I Have A Lover
My Little Baby
Jingbirok
ETKİNLİK/DEDİKODU
Reply 1988'in yayınlanmasının ardından geçen 100 gün anısına ekip hayranlarına son bir hediye vermek için nostalji drama konseri verdi.
Kyunghee Üniversitesinde gerçekleşen etkinlikte; Ryu Jun YeolKo Kyung PyoGirl’s Day’s Hyeri,  Ryu Hye YoungLee Dong Hwi'nin sahnede hayranlarla buluştu. Choi Sung Wo ise sunucuydu.
Son günlerde K-World de  uzaklardan bir misafir var. Amerikalı oyuncu Chloe Moretz SNL Korea dizisine konuk olmak için Kore'ye geldi. Sadece gelmekle kalmadı tabi burada işin içine biraz dedikodu sokacağım. Chloe'nin  K-pop a da sıçrayan bu ziyareti hayranları ziyadesiyle kıskandırdı :):) Shinee Taemin ve Minhoyla fotoğraf çektiren Chloe Ayrıca kız grubu Mamamoo ile de tanıştı...  Radyo programında da Taemin'e övgü üstüne övgü yağdırmış... Ağır ol  Chloe senden önce biz vardık demekten başka çare bırakmadı bana  :):):)


İşte böyle.... K-world dünyasından son gelişmeleri aktarmak için yine burada olmaya çalışacağım. hihihih

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder