19 Haziran 2016 Pazar

BLOGA DÖNÜŞ NEDENİ OLARAK; EXO'NUN BAŞ DÖNDÜREN COMEBACKİ


 Yıllar yıllar sonra kürkçü dükkanına geri döndüm. Bu dönüş elbetteki ya etkisinden çıkamadığım bir dizi/film ile ya da Exo nun yeni albümüyle olabilirdi.Ama ben hakkımı Yılın olayı Exo'nun 3. full albümü EX'ACT tan yana kullandım.


Exodustan bu yana 1 yılı aşkın süre geçtiğine inanamıyorum. O gizemli teaserların gelişiyle eriyen beyin ve kalp damarlarımızı hala dün gibi hatırlıyorum. Exo-L çıldırmış gibi teori üretiyor, dedektif şapkalarını geçirmiş gibi oradan oraya ipucu yakalamak için koşuyordu.
Derken tüm o büyü Call me baby mvsinin yayınlanmasıyla son buldu. Çünkü bizimkiler yine bir arabanın içinde dans ediyordu. sdkffl
Exo-Ller olarak tüm o mükemmelliğin arkasından gelen kutu klibini kaldıramamış olsak da, Call me Babyi büyük bir coşkuyla bağrımıza bastık.

Daha sonra Love me Right klibiyle gönlümüzü alan SM mv ye bu sefer dış çekim unsurlarını katmayı unutmamıştı. Love me right Japonca versiyonlarıyla birlikte bizi bayağı bir idare etti. Exosuzluktan ölmedik çok şükür.
Ama yavaş yavaş  Exoya susamaya başlayan Exo-ller arasında yeni comeback dedikoduları yayılmaya başladı. Bu iddialar o kadar asılsızdı ki artık hiçbirine inanmıyorduk.Her sene yeniden hortlayan kanlı ve maskeli konseptte buna dahildi.
Tam tarihini hatırlamamakla birlikte mart mıydı yoksa nisan ortası mıydı bilemiycim. Exo Haziranda geri dönecek hem de Grand comeback olacak dediler. KİMSE İNANMADI.
Herkes hadi canım diyip yaşamına devam etti.Bir kere burnu iyi koku alan dedektifler olarak bunun kokusunu almamıştık. Comebacke dair en ufak bir iz yoktu.
Mayıs oldu. Derken Mayısın ortasına yaklaştık.Haziran başı dönecek olan Exo'ya dair HALA hiçbir ipucu yoktu.
Exo-L sıkılmıştı, aksiyon istiyordu ama hemen istiyordu. Hiç beklemeden....
Üyeler saçlarını boyatıyordu. Sehun durmadan instagramdan şüpheli fotoğraflar paylaşıyordu.
Tamam dedi Exo L Uzaklardan bir yerden yaklaşmakta olan comeback hepimizi yakıp küle çevirecek.
Ve öyle de oldu djdkddl
Bir gün uyandığımızda yeni garip bir sembolle karşılaştık. SM bu seferde Exo-lleri matematikle sınıyordu. Tek bir sembolle bile düzinelercee teori ortaya atıldı. Onları okurken havale geçirdim yine
Her şey o kadar yavaş ilerliyordu ki karmaşık logodan sonra iki ana şarkının adını öğrendik. Bu seferki comebackin teması iki yönlü olacaktı. ''Lucky One'' ve ''Monster''Aydınlık ve karanlık tarafı öğrenen Exo-Ller havaya uçtu. Yine beyin aldırmama yol açacak teoriler okudum. Okuduklarımın hepsi birbirinden uzak ama bir o kadar mantıklıydı. Tarihe, bilime, astrolojiye kadar uzanan teorilerle bilgi hazinem 1343x genişledi.
O kadar araştırmayı derslerimize, projelerimize harcasaydık şu an hepimiz dünyayı kurtaracak düzeye gelebilirdik diye düşündüm.
Yine bir sabah Lucky One Teaserları düştü ve yıkıldı ortalık. Rengarenk kıyafetleriyle doğal bir Exo vardı karşımızda..Daha lucky One kasırgasını atlatamamışken, saatler sonra gelen Monster Hortumu hepimizi yuttu. Ciddi söylüyorum küçük dilimi yutuyordum ve tüm sosyal medya sarsıldı. Monster exo acımadan yerle bir etti.
Çok net olarak daha önce hiç şahit olmadığımız bir era başlıyordu.


Bu karanlık hallerini görünce canavar olmak bu kadar mı yakışır diye hangimiz düşünmedik ki?

Haziran'ın ilk günlerinde zihnen ve bedenen yorulmaya başlamıştık ama bu henüz daha başlangıçtı... Asıl kasırga lucky one ve monster teaserları yayınlandığında yaşandı.
O teaser çıkma saatine sayılan dakikaları, yükselen tansiyonu, heyecan nidalarını gerçekten çok özlemişim. Tansiyonum 133455 fırlasa da o anlar hiçbir şeye değişilmezdi.
BAMMM LUCKY ONE TEASER YAYINLANDI.
Üyeler telaş içinde onları kovalayan hemşire görünümlü kişilerden kaçıyorlardı. Ve işin en can alıcı kısmı teoriler arasından DENEY olayı doğruydu. Üyelerin üzerinde deney uygulamak isteyen kişiler vardı. Bu düşüncenin doğruluğu herkesi çok heyecanlandırdı.


Tabiiki yine terimiz soğumadan Monsteri attılar üzerimize... Monster adeta şok etkisi yarattı. Kaç dakika ağzım açık gezdim hatırlamıyorum izledikten sonra... Ciddi anlamda bir isyan söz konusuydu. Kargaşa, hayatta kalma mücadelesi... Exo bunun için kana kan dişe diş mücadele ediyordu.
Tüylerim diken diken oldu ffkfkl
Teaserın bu kadar karanlık ve gotik olması beni büyüledi.Çünkü daha bir önceki konseptte call me baby diyen exo bu sefer bambaşka bir boyutta call me monster diyordu. İşte buna evrim derim...Derkeeenn 6 haziranda bireysel V app yayınları başladı. Resmi olarak eve tıkıldığım günler  oldu bunlar. Bütün gün canlı yayın takipledim. Twitterdan çıkamadım. Ama sehun'un vivisi, suho'nun exo pastası, Kai'nin derin düşünceleri, xiumin ve chen'in karaokesi....... ay bir nefes alayım şurda....
chanyeol'un özel stüdyosu, Baekin Lolü veee Lay'in minik kahvaltı sohbetiyle sanki onların yanında gibi hissettim. Hayatlarının  fanları olarak elbette bir parçasıyız. ama bu sefer her zamankinden daha fazla görüşen arkadaşlar gibi olmuştuk. Tatlıydı. Sevmiştim.


Showcaseyi de izleyip monsteri sağ sağlim ( bilgisayarı yumruklarıp, yastıkları sağa sola attıktan sonra) atlattıktan sonra daha üzerinden 2 saat geçmemişken arka arkaya mvler geldi. Allahımmmm sana geliyorum oldum. OLDUK (!) yani... İlk Lucky One geldi yine... Büyüleyiciydi. Konusu olan kliplerdendi.ve şarkının melodisi kıpır kıpır ve bilindik exo gibi değildi.  Bu hoşuma gitti. Klipte en çok sehun'un bakışlarıyla hemşireyi mahvetmesini,  Lay'in sedyede bayılmasını (çünkü caniyim) ve Kai'nin hemşire karşısında ışınlanması yerine birden çılgınlarcaa dans etmesini sevdim. Ama bu kısım o kadar komikti ki, özel güçlerine kavuşan üyeler onları hastaneden kaçmak için kulanırken, özel gücü ışınlanma olan Kai birdenbire dans etmeye başlıyordu fjjgkfl daha sonradan öğrendik ki kendisi de neden böyle olduğunu anlayamamış.


 Klibin sonunda enteresan olan bir şey daha vardı ki o da overdose logosunun gösterilmesiydi. Bu açıkça bizi overdosedan önceye götürüyordu. Her şey orada başlamıştı zaten ve hala bir çıkış yolu yoktu. Overdoseda bir labirente sıkışıp kalan üyeler daha sonradan Pathcodelarla güçlerini kaybetmeye başlamış, dünyanın dört bir yanına dağılarak birbirlerinden de kopmuşlardı. Bunların hepsi aslında bu comeback için bir zamin hazırlamasıydı. Sonunda başka bir gezegenden dünyamıza düşen exo üyeleri yakalanmış ve bir hastaneye hapsedilmişlerdi. Orada da güçlerini geri kazanıp kaçmak için bir olmuşlardı.
Herkesin aklında tek bir soru vardı: Her şeyin başladığı Overdosedaki labirente üyeler nasıl ve neden düşmüştü?
Bilinmiyor...
Şu saatten sonra postum neredeyse mini kitap halini almışken Monster klibinin güzelliğinden bahsedecek halim kalmadı. O kadar baş döndürücüydü ki, hele sen küçük Byun Baekhyun nasıl bir afete dönüşmüştün öyle... o küpeler, piercingler... Aman tanrım....
Tamam sakinim.


Exo'nun musicbank, mcountdown gibi programlarda canlı performans sergileyip ödül kazandığı bu günlerde ise exo-L mutlu ve gururlu hissediyor. Exo dönünce hayat hiç yavaş akmıyor her gün bir heyecan bir yeni ödül.... Bugün de Inkigayo da monster ile 3.ödülünü kazandı Exo. kendisine karşı yani Lucky one dan daha fazla puan alarak sjdjdk ee ne diyelim Exo ya kendisi bile rakip olamıyorken başka gruplar nasıl olsun. Üzgünüm gerçekler acıdır...
offf hep böyle kesin ve ciddi ifadelerle konuşmak istemiştim. Konu exo olunca böyle oluyorum işte.
Neyse roman yazdım vallahi burada ( bir zahmet) kesiyorum. Exo'nun başarılarını, programlarını yazarken daha çok kolum ağrıyacak zaten
Yakında yine güzel exolu günlerde görüşmek üzereee..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder